Találkozzunk ismét a Szigeten!

Idén ismét találkozhattok a Magyar LMBT Szövetséggel és tagszervezeteivel a Sziget Fesztiválon, a Civil Szigeten (NGO Island). 2023. augusztus 10. és 15. között, a fesztivál mindegyik napján, 12 és 20 óra között várunk benneteket. A Magyar LMBT Szövetség sátrában idén is több LMBTQ+ szervezet mutatja meg magát a szigetlakóknak. Találkozhattok velünk, a Magyar LMBT Szövetséggel, valamint tagszervezeteinkkel, a Háttér Társasággal, a Labrisz Leszbikus Egyesülettel, a Magyar Aszexuális Közösséggel és a Szimpozion Egyesülettel. Két partnerszervezetünk, a Prizma közösség és a Transvanilla Transznemű Egyesület is vár benneteket programokkal. Gyertek el hozzánk, beszélgessünk egy jót, játsszatok velünk, és ha van kedvetek, házasodjatok a szivárvány alatt!

A sátorban megjelenő szervezetek a következő programokkal készülnek:

1. A Magyar LMBT Szövetség programjai (a Sziget Fesztivál összes napján):

• Házasodj a szivárvány alatt! Minden nap várjuk azokat a párokat, akik komolyan vagy kevésbé komolyan össze szeretnék kötni az életüket!
  • Képben vagy? műveltségi társasjáték: Bárki felmérheti, mennyire van otthon az LMBTQ+ történelemben, irodalomban vagy popkultúrában.
  • Infópult az egyesületről: szóróanyagok és kiadványok bemutatása.

2. A Háttér Társaság programjai (vasárnap):

• Infópult: tájékoztatás a Háttér Társaság munkájáról.
  • Totók: HIV- és STD, LMBT-jogok, LMBT mozgalom- és kultúrtörténet témákban.
  • Az üldöztetéstől a büszkeségig – A magyar LMBTQI emberek történelme a kezdetektől az ezredfordulóig című, a Háttér Archívum és Könyvtár online kiállításának bemutatása.

3. A Szimpozion Egyesület programjai (a Sziget Fesztivál összes napján):

• Infópult az egyesületről: szóróanyagok és kiadványok bemutatása.
  • Személyes beszélgetés az egyesület képviselőivel.
  • Szimpozion-totó kitöltése.
  • Videó forgatása az egyesület “Meleg szemmel" videoblogjának keretén belül.

4. A Labrisz Leszbikus Egyesület programjai (vasárnap, hétfőn és kedden):

• Infópult az egyesületről: szóróanyagok és kiadványok bemutatása.
  • Személyes beszélgetés lehetősége az egyesület képviselőivel.
  • Szivárvány Műhely: kreatív műhely, mely az LMBT Történeti Hónap tematikája köré épül, népszerűsítve, bemutatva a rendezvény céljait, működését.
  • Labrisz totó, Meseország Mindenkié kvíz (magyarul és angolul)

5. A Magyar Aszexuális Közösség programjai (a Sziget Fesztivál összes napján):

• Infópult az egyesületről: szóróanyagok és kiadványok bemutatása.
  • Személyes beszélgetés lehetősége az egyesület képviselőivel, az egyesület céljairól, tevékenységeiről.
  • Kvíz az aszexualitásról.

Augusztus 10-én a Transvanilla Transznemű Egyesület augusztus 12-én pedig a Prizma közösség önkénteseivel is találkozhatsz az LMBT+ szervezetek közös sátrában.