Tagszervezeteink hírei

A Magyar LMBT Szövetség és a Szimpozion Egyesület a közös pályázati projektjében LMBT+ embereket, szüleiket és szövetségeseiket keres az alábbi feladatokra: országos rendezvényeken standolásokhoz önkénteseket és élőkönyveket, könyvtárost; Szimpozion Érzékenyítő Foglalkozásokhoz moderátorokat és élőkönyveket.
Ha az LMBT+ közösséghez kötődsz – érintettként, rokonként, vagy barátként –, és érdeklődsz iránta, ez a képzés neked szól! Itt olyan tudásra tehetsz szert, ami segít erősíteni identitásodat és fejleszti önismeretedet.

Tavalyhoz hasonlóan idén is felvonulunk Budapesten, hogy megmutassuk, léteznek aszexuális emberek. A felvonulás napja 2024 április 6., amely az Aszexualitás Nemzetközi Napja.
Várunk mindenkit, aki rajta van az aszexuális spektrumon, és a szövetségeseinket is, akik szerint fontos az aszex láthatóság növelése.
Gyülekező az ötödik kerületben az Erzsébet téren. Onnan a Vajdahunyad várához sétálunk, ahol a program beszédekkel fejeződik be.
A felvonulás biztosításában a TASZ jogászai személyes jogi megfigyeléssel vesznek részt.

Idén a 29. Budapest Pride Felvonuláson is szeretnénk nagy figyelmet fordítani arra, hogy a résztvevők megismerkedhessenek minél több és sokszínűbb LMBTQ szervezettel, informális csoportottal és az LMBTQ közösség mellett kiálló vagy a Budapest Pride manifesztójához egyéb módon kapcsolódó civillel, akik aktívan részt vesznek a magyarországi LMBTQ közösség életének szervezésében és érdekképviseletében.

Egy befogadó, sokszínű munkahelyen dolgozol, és erre nagyon büszke vagy? Meg szeretnéd mutatni LMBTQ munkatársaidnak, hogy a ti cégeteknél felvállalhatják önmagukat? Vagy éppen LMBTQ munkavállalóként ismertetnéd meg a kollégáidat azzal, hogy miről is szól a Pride?

Civil szervezetek, városi csoportok, társadalmi szerveződések: a mi célunk idén is az, hogy a lehető legtöbben képviseljék magukat a 29. Budapest Pride Felvonuláson!

Nem állunk meg: ha együtt mozdulunk, minden lépés közelebb visz az igazságosabb, egyenlőbb, nyitottabb társadalomhoz. Június 22-én is velünk tarthattok az úton – itt a 29. Budapest Pride útvonala. Gyertek!

Egyesületünk is részt vett az Európai Bizottság Megkülönböztetés-mentességgel Foglalkozó Magas Szintű Munkacsoportja LMBTIQ Alcsoportjának 2024 márciusi ülésén Brüsszelben.

Queer hősök, queer művészet, queer történelem címmel nyílt kiállítás Budapesten, a Madhouse-ban. A kiállítás a 12. LMBT Történeti Hónap részeként rendezik meg, március 31-ig látogatható, a Madhouse (Budapest, Anker köz 1-3, 1061) nyitvatartási idejében. A kiállításhoz kapcsolódó online aukció március 31-ig tart. Az első napokban már 300.000 felett jár az adományok összege.

A BUDAPEST PRIDE PÁLYÁZATOT HIRDET SZUPERVÍZOR FELADATKÖR BETÖLTÉSÉRE

Feladat: A 10-15 fős szervezőcsapat támogatása, kiégésmegelőzés, szervezetet érintő külső vagy belső konfliktusok feloldásában nyújtott segítség, csoportdinamikai gyakorlatok vezetése, negyedéves rendszerességű csoportos szupervízió keretében.

Rendszeresség: negyedévente egy vasárnap, 4 órás foglalkozás

Téged keresünk:

Ünnepelj velünk a Budapest Pride Felvonulás hivatalos afterparty-ján!

BUDAPEST PRIDE FELVONULÁS 2024 HIVATALOS AFTERPARTY. Jegyek: https://www.budapestpark.hu/events/rainbow-party-20240622
Budapest Pride RAINBOW PARTY – Ahol önmagad lehetsz
Facebook esemény: https://www.facebook.com/events/1675630909910419
Jegyvásárlásoddal a Budapest Pride Felvonulás megrendezését támogatod.