LMBT szervezetek ismét a Szigeten

Idén ismét találkozhattok a Magyar LMBT Szövetséggel és tagszervezeteivel a Sziget Fesztiválon, a Civil Szigeten (NGO Island). 2022. augusztus 10. és 15. között, a fesztivál mindegyik napján, 12 és 20 óra között várunk benneteket. A Magyar LMBT Szövetség sátrában idén is több LMBT szervezet mutatja meg magát a szigetlakóknak: a Szivárvány Misszió Alapítvány (Budapest Pride), a Háttér Társaság, a Labrisz Leszbikus Egyesület, a Magyar Aszexuális Közösség és a Szimpozion Egyesület.

A Szivárvány Misszió Alapítvány (Budapest Pride) programjai (szerda):

• Azonos nemű házasodj! Minden nap várjuk azokat az azonos nemű párokat, akik komolyan vagy félkomolyan össze szeretnék kötni az életüket!
  • Beszélgetés a Budapest Pride szervezőivel: felvonulásról, évközi rendezvényekről, közösségszervezésről.

A Háttér Társaság programjai (csütörtök):

• Infópult: tájékoztatás a Háttér munkájáról
  • Totók: HIV- és STD, LMBT jogok, LMBT mozgalom- és kultúrtörténet témákban.

A Labrisz Leszbikus Egyesület programjai (péntek):

• Infópult az egyesületről: szóróanyagok és kiadványok bemutatása
  • Személyes beszélgetés lehetősége az egyesület képviselőivel
  • Szivárvány Műhely: kreatív műhely, az LMBT Történeti Hónappal kapcsolatban
  • Labrisz-totó
  • Meseország Mindenkié kvíz (magyarul és angolul)

A Magyar Aszexuális Közösség programjai (péntek):

• Infópult az egyesületről
  • Személyes beszélgetés lehetősége az egyesület képviselőivel, az egyesület céljairól, tevékenységeiről
  • Kvíz az aszexualitásról

A Szimpozion Egyesület programjai (szombat és hétfő):

• Infópult az egyesületről: szóróanyagok, kiadványok bemutatása
  • Személyes beszélgetés az egyesület képviselőivel
  • Szimpozion-totó kitöltése
  • Videó forgatása az egyesület “Meleg szemmel” videoblogjának keretén belül

A Magyar LMBT Szövetség programjai (vasárnap):

• Infópult az egyesületről: szóróanyagok, kiadványok bemutatása
  • Képben vagy? műveltségi társasjáték: Bárki felmérheti, hogy mennyire van otthon az LMBTQI történelemben, irodalomban vagy éppen a popkultúrában.
  • Az üldöztetéstől a büszkeségig – A magyar LMBTQI emberek történelme az 1940-es évektől az ezredfordulóig című, a Háttér Archívum és Könyvtár online kiállításának bemutatása.