Tagszervezeteink hírei

A Magyar LMBT Szövetség és a Szimpozion Egyesület a közös pályázati projektjében LMBT+ embereket, szüleiket és szövetségeseiket keres az alábbi feladatokra: országos rendezvényeken standolásokhoz önkénteseket és élőkönyveket, könyvtárost; Szimpozion Érzékenyítő Foglalkozásokhoz moderátorokat és élőkönyveket.
Ha az LMBT+ közösséghez kötődsz – érintettként, rokonként, vagy barátként –, és érdeklődsz iránta, ez a képzés neked szól! Itt olyan tudásra tehetsz szert, ami segít erősíteni identitásodat és fejleszti önismeretedet.

Az Aszex Pride sajnos elmarad délután egy másik rendezvény miatt, amely ugyanabban az időpontban kerül megrendezésre. 2024 április 6., az az Aszexualitás Nemzetközi Napja.
Várunk mindenkit, aki rajta van az aszexuális spektrumon, és a szövetségeseinket is, akik szerint fontos az aszex láthatóság növelése.
FB esemény:

A Magyar LMBT Szövetség a Szimpozion Egyesülettel együttműködésben Itt vagyunk és itt leszünk! címmel valósít meg közös projektet 2023. július 1. és 2024. december 31. között Az LMBT emberek és szövetségesei egyre gyakrabban válnak a jogszabályi változások és a közbeszéd céltábláivá. A kezdeményezés keretében egyrészt az érintettek, másrészt szüleik, családtagjaik megerősítésére, közösségépítésére kerül sor.

A Szimpozion Egyesület – mint partnerszervezet a Közös Értékeink Program keretében, a Magyar Leszbikus, Meleg, Biszexuális és Transznemű Szövetség által benyújtott “Itt vagyunk és itt leszünk!” című CERV-P-2023-0456 azonosító számon nyilvántartott és támogatott pályázatban  a következő tevékenységeket vállalta:

[...]

Köszönjük a 2023-ban 1%-ra felajánlott rekord összeget,  647.289 forintot, amit nekünk, a Szimpozion Egyesületnek szántatok!
Most ismét 1%-os kampányidőszak van: ​ támogass minket adód 1%-val, amit működési költségeinkre, a Meleg szemmel vblog készítésére és csapatépítésre fogunk fordítani! Adószámunk: 18107171-1-41
A Facebook oldalunk
Videóink a témában:

2 év után lezárult az UNIDIV, azaz a Sokszínű Egység: Az LMBTQI egyenlőség érvényesítése a szakmai szervezetek munkájában Magyarországon címmel egy kutatási, képzési és tudatosságnövelő projektben.
Hamarosan beszámolunk a zárókonferenciánkról, ahol ismertettük az eredményeinket!

A Szimpozion Egyesület vállal interaktív, LMBT+ emberek életéről szóló, tudásnövelő foglalkozásokat fiataloknak, szülőknek, felnőtteknek, tanári karoknak, munkahelyi csoportoknak, civil szervezeteknek. A foglalkozások adott csoportra szabottak, igény szerinti témát emelhetünk a fókuszba.

Ha az LMBT+ közösséghez tartozol és érdeklődsz iránta, ez a tréning neked szól. Itt olyan tudásra tehetsz szert, ami segít erősíteni identitásodat és fejleszti önismeretedet.
Mit kínálunk neked:
- Az LMBT+ Identitás Erősítése: Megismerheted és megerősítheted saját LMBT+ identitásodat.
- Önismeret Fejlesztése: Tanuld meg jobban megérteni saját magadat és fejleszteni az önismereted.